Starty łuczników PDF Drukuj E-mail
czwartek, 2013-06-06
ŁUCZNICTWO - Informacje

Bardzo udany start odnotowała nasza zawodniczka Weronika. Podczas Ogólnopolskich zawodów młodzików w Jędrzejowie zajęła 1 miejsce wygrywając 3 punktami 626 do 623 z koleżanką z Zamościa. Czwarte miejsce zajęła nasza zawodniczka Natalia przegrywając miejsce na podium 4 punktami. Zawody rozegrano w pięknej słonecznej pogodzie z udziałem 102 dzieci i młodzików.

Bardzo szczęśliwym okazał się 26 maja 2013 roku dla Adama Krawczyka €“ Łucznika z Ożarowianki. Nasz zawodnik znalazł się w 15 najlepszych kadetów w Polsce dzięki czemu uzyskał paszport do startu w Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi w  Lipcu 2013. Zawody Kwalifikacyjne odbywały się w ostatni weekend maja w Prudniku. Gorzej wypadł nasz drugi reprezentant Szymon Skowroński zajął dopiero 30 pozycję i będzie musiał powalczyć o kwalifikację na Olimpiadę w Supraślu lub w Bytomiu.

11 maja  br. w Radomiu przeprowadzono  Zawody wspominające sylwetkę Przedwojennego Mistrza Świata w Łucznictwie - Memoriał Michała Sawickiego. Na tych zawodach nasi juniorzy młodsi pokazali klasę. Szymon Skowroński zajął 1 miejsce,  Adam Krawczyk  2 miejsce. Nasz senior Michał Patrzałek rywalizując z czołówką Polskiej Kadry był 13.

W dniach 18-19 maja w Stolicy Gór Świętokrzyskich  Kielcach odbył się Puchar Polski Seniorów. Nasi reprezentanci walczyli z silnie wiejącym wiatrem. Ostatecznie Michał Patrzałek zajął 30 miejsce, a Katarzyna Wrzodak 40 miejsce.

W dniu 1 maja mieliśmy przyjemność organizować Mazowiecki Piknik Łuczniczy, w którym uczestniczyło około 50 osób. Dwadzieścia dwie osoby wystartowały w kategoriach łuczniczych FITA, a pozostałe osoby spróbowały swoich sił w strzelaniu z łuku do tarczy na dystansie od 5 – 20 metrów. Dla wszystkich była grillowana Kiełbaska i drobny poczęstunek. W kategorii łuczniczej FITA bardzo dobrze wystartował Michał Patrzałek €“ strzelając swój rekord życiowy zajął 2 miejsce.