Podwójni mistrzowie PDF Drukuj E-mail
wtorek, 2017-04-04
TENIS STOŁOWY - Aktualności
Taka sztuka nie udała się nikomu podczas tegorocznych mistrzostw województwa mazowieckiego seniorów. W młodzieżowych mistrzostwach mazowieckiego (U21) w tenisie stołowym dwoje zawodników zdominowało zawody zdobywając podwójne złoto – w singlu i deblu. Rozegrane w niedzielę w Ożarowie Mazowieckim zawody mistrzowskie obfitowały w emocjonujące pięciosetowe pojedynki. W sobotę w Wyszogrodzie walczono o medale drużynowych mistrzostw województwa w kategoriach młodzik (13 lat i młodsi) oraz junior (17-19 lat).
Wychowanka Nadwiślanina Płock, obecnie zawodniczka GLKS Nadarzyn Anna Wereszczaka nie była przed turniejem najwyżej klasyfikowaną zawodniczką. Ale bezdyskusyjnie wygrała turniej eliminacyjny do 29. Młodzieżowych Mistrzostw Polski, a potem okazała się najlepsza w turnieju o medale mistrzostw województwa. W emocjonującym finale pokonała 3:2 Monikę Klimczak z SCKiS Hals Warszawa, wychowankę Returnu Piaseczno. Brązowy medal zdobyła Wiktoria Zaniewska (Hals), która również wywalczyła awans do Mistrzostw Polski. Wcześniej bilety do Białegostoku, gdzie rozegraną zostaną zawody mistrzowskie zapewniły sobie dzięki wysokiemu rankingowi Monika Klimczak oraz Paulina Krzysiek i Aleksandra Dąbrowska (obie Nadarzyn).

Finalistki turnieju gier pojedynczych zagrały razem w debla i tu nie mogło być niespodzianki, choć nie obyło się bez pięciosetowego pojedynku z późniejszymi zdobywczyniami brązowych medali Renatą Adamkiewicz i Magdaleną Przesmycką (obie Hals). Srebrne medale w grze podwójnej powędrowały do Wiktorii Zaniewskiej i Barbary Płaskonki (UKS Lupus Kabaty Warszawa).

Tymczasem droga Jakuba Jędrzejczaka (Lupus Kabaty) po dwa tytuły mistrzowskie składała się niemal wyłącznie z pięciosetowych pojedynków. Jakub, losowany z ostatniego przedziału miejsc, już w pierwszej rundzie sprawił niespodziankę eliminując po pięciu setach rozstawionego z numerem drugim Mateusza Selerskiego (UKS Tęcza Budki Piaseckie). W półfinale, również w pięciu setach, odprawił turniejową trójkę, Dominika Borowskiego z Nadarzyna. W finale, jedynej swojej czterosetowej grze w singla, pokonał Piotra Łyjaka (KTS Energia Kozienice), zawodnika, który do turnieju przystępował również bez punktów rankingowych i był losowany z ostatniego przedziału miejsc. Obaj wywalczyli awans do 29. Młodzieżowych Mistrzostw Polski, gdzie zagrają także Jakub Folwarski (MKS Pogoń Siedlce), Kamil Kurowski (KS Spójnia Warszawa) i Bartosz Lebrecht (IKRTS Józefów). Brązowy medal zdobył Piotr Stępiński (wychowanek KS Ożarowianka Ożarów Mazowiecki) z drużyny obecnego lidera II ligi mężczyzn Victorii Płock.

Droga do złota w grze podwójnej, była nieco krótsza. Para Jakub Jędrzejczak / Mateusz Jarosławski (KS Spójnia Warszawa) straciła seta tylko w finale, w którym pokonała debla Damian Wasiak (Spójnia)/Piotr Stępiński. Brązowe medale zdobyli zawodnicy Energii – Piotr Łyjak i Jakub Caban.

Zawody zorganizowane przy współpracy z Klubem Sportowym Ożarowianka okazały się strzałem w dziesiątkę. Duża liczba widzów zaglądających na halę sportową miejscowego gimnazjum cieszyła oczy zawodników, trenerów i działaczy. Specjalne podziękowania należą się kierownikowi KS Ożarowianka Panu Maciejowi Jówko za pomoc w organizacji zawodów oraz trenerowi miejscowego klubu Panu Markowi Zalewskiemu będącemu równocześnie Prezesem Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Mamy nadzieję na cykliczną współpracę przy organizacji tego typu zawodów.

Wyniki, klasyfikacje na mzts.pl