Sezon: 2007 - 2008       Liga: Liga okręgowa - Seniorzy.       Kolejka: 28
KS Raszyn

Zmiany KS Ożarowianka : Piotr Michalski Andrzej Paca, Andrzej Paca Krystian Lewandowski, Mariusz Koprowski Michał Nowak
Skład KS Ożarowianka : Michał Toruszewski, Michał Ignaciuk, Przemysław Kalbarczyk, Michał Kozłowski, Michał Patrowicz, Jacek Kwiatkowski, Wojciech Kowalkowski, Paweł Piotrowski, Piotr Michalski, Mariusz Koprowski, Marcin Zawadzki Rezerwowi: Marek Ignaciuk, Michał Nowak, Krystian Lewandowski, Andrzej Paca
Zobacz:     WYNIKI 28 KOLEJKI        TABELE LIGI

Klub Sportowy "Ożarowianka" ma już zapewnione miejsce gwarantujące pozostanie w swojej lidze a i awans do wyższej klasy rozgrywek mu "nie grozi". Pogoda raczej zniechęcała niż zachęcała do uprawiania sportu. O tej porze roku dawno nie mieliśmy takiej wielodniowej suszy i blisko 30-stopniowych upałów. Takie właśnie przyczyny zdawały się być usprawiedliwieniem dla gry naszych piłkarzy gdy obejrzało się piłkarski spektakl w sobotę, 7-go czerwca, na stadionie KSO.

KS Raszyn miał dokładnie te same warunki pogodowe ale walczył o utrzymanie się w lidze i od początku widać było, że przyjechali do Ożarowa Mazowieckiego po zwycięstwo. Od początku spotkania goście byli aktywniejsi, częściej przy piłce. Długo jednak nie potrafili zagrozić bramce Michała Toruszewskiego. Ożarowianka czasami próbowała "postraszyć" przeciwników, ale rzadko kiedy akcje kończyły się strzałem w światło bramki.

Pierwsza część spotkania to wymiana ciosów głównie w środku placu gry ze wskazaniem na zawodników Raszyna. Oni też zdobywają pierwszego gola w tym meczu pod koniec pierwszej części gry. Zamieszanie w polu karnym i nagle piłka - nie wiedzieć jak i skąd - zmierza w stronę bramki. Widać, że bramkarz jest bez szans, za to dobrze ustawiony obrońca - Przemysław Kalbarczyk - wybija piłkę głową niemal z linii. Piłka ponownie ląduje pod nogi zawodników gości. Następuje strzał w długi róg bramki gdzie tym razem nikt nie wspomaga bezradnego bramkarza - okienko i gol dla gości: 0:1!

Początek drugiej połowy zapowiadał odrodzenie KSO, jednak z upływem czasu znów "prażące słońce dało znać o sobie". Ale "po drodze" (55-ta minuta) byliśmy świadkami bardzo ładnego uderzenia Mariusza Koprowskiego z 30 metrów. Po tym strzale piłka zdawała się zmierzać idealnie w okienko bramki, jednak bramkarz popisał się efektowną paradą broniąc drużynę gości przed utratą gola.

Czas pracował na korzyść gości więc piłkarze z Raszyna celebrowali każdy stały fragment gry. Na 10 minut przed końcem meczu ich napastnik, po dokładnym dośrodkowaniu, zdobywa drugiego gola po uderzeniu piłki głową. Chwilę później piłkarz Raszyna otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul. Na szczęście poszkodowanemu nic strasznego się nie stało. Obraz gry nie zmienił się mimo, że gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika. Więcej, goście - grając w dziesiątkę - zdołali zdobyć jeszcze jedna bramkę tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

To był wyjątkowo słaby mecz w wykonaniu zawodników "Ożarowianki". Zasłuzenie przegrali u siebie 0:3. Gościom gratulujemy i życzymy dalszej tak skutecznej walki o utrzymanie się w lidze.